Кількість
|
Вартість
|
||
|
«Плахта» – це книга-сповідь. Розповіді про побачене та пережите українцями в першій рік повномасштабного вторгнення рашистів. Понад 500 інтерв’ю про окупацію та укриття в погребах без тепла й світла. Книга про віру, мужність, відвагу. Великі здобутки і непоправні втрати. Кохання та відчай. Непохитну любов до рідної землі. Війна не має уявлення про сумління та честь. Не знає любові й милосердя. Війна – злобива і мстива божевільна тітка. І якщо ми її не зупинимо, то невдовзі вона зупинить усіх нас. Війна – найбільше горе, яке лише можна уявити. Це величезні людські втрати, гіркі сльози і тваринний страх. Відчай, втома, спустошення вкупі з відвагою, сміливістю та нескореною волею українців. Більше року триває наш супротив. Більше року замість життєдайного зерна поля засіваються мінами та вибухівками. Дорогами, якими щодня возили хліб, овочі, льон, відтепер возять гуманітарну допомогу, зброю, пальне. Небом, яким завжди квапились пасажирські літаки, ширяють крилаті ракети. Наш світ змінився дощенту. Наші душі зотліли і воскресли наново. Кожен зазнав сповна.Кожен залишився вірним Україні.
Увага!!! До оновленного видання «Плахта» в твердий палітурці увійшли дві частини, які раніше були видані окремими книжками: «Плахта» та «Плахта: Південний схід».
«Цю книгу я почала писати на десятий день війни. Вона складається з уламків, фрагментів та уривків фраз. Із тваринного страху, розпачливого болю та відчаю. Віри й зневіри. Як і більшість жінок – не вмію писати про війну. Мій мозок не сприймає і не розуміється на навісних стрільбах. Не відрізняє загороджувальний вогонь від зенітного і головний калібр від допоміжного. Зате я вмію писати про людей і їх відчуття. Знаю як реагує тіло на артилерійський обстріл. Що в цей момент відчуває вразлива дитяча душа і надчутливе серце матері. Як живеться в окупації та евакуації. Які сняться сни та дошкуляють видіння. Саме про це у книзі «Плахта». Про тих, хто опинився у епіцентрі війни.
На її сторінках не буде відтворення бойових дій, подробиць ворожих атак і розвідувальних операцій. Лише історії звичайних українців, далеких від війни. Багатодітних і бездітних жінок. Пенсіонерок та зовсім юних дівчат. Розповіді бухгалтерів, учителів молодших класів, кухарів, майстрів манікюру та інженерів. Волонтерів, медиків, юристів і матусь у декреті. Тих, хто ніколи не тримав у руках зброї. Тих, хто навіть думки не допускав про ймовірність війни. Вони просто розповідають про те, що довелося пережити. Як є. Не намагаючись щось пом’якшити, прикрасити чи спростити. Кожна описана доля – незаперечна правда. Кожен авіаналіт відзначено датою, молитвою та криком з-під землі…
Жодну людину не оминула війна. Жодного українця не обійшла стороною повітряна тривога, глуха зимова темрява, окупація або страх перед нею, речитатив автомату, істерика ворожого літака, присвист ракет, чатування безпілотника. Гул, гупання, розриви. Передчуття, сни, мінометні перейми. Один бачив війну з підвалу, інший – з екрану телевізора. Хтось опинився поблизу маріупольского драмтеатру, хтось боронить землю на «нулі». Тому всі ми без винятку несемо її тяжкий хрест. ЇЇ колір, запах, вібрації.
Війна продовжується. Ми продовжуємось, тому маємо знати всі злочини рашистів».
ЗМІСТ:
Частина I. «Плахта» – про події в Київський та Чернігівський областях.
Глава 1: «Початок». Перші часи та дні повномасштабного вторгнення.
Глава 2: «Біженці мимоволі». Власна історія автора та її родини.
Глава 3: «Ягідний полон». Хроніки окупації села Ягідне в Чернігівський області. Підвал смерті.
Глава 4: «Чернігів та його куполи». Облога Чернігова та бої в передмісті.
Глава 5: «Страта Бородянки». Обстріли та бомбардування Бородянки. Окупація селища та масові вбивства цивільного населення.
Глава 6: «Андріївка, Гради й Катін сад». Окупація села, руйнування та воєнні злочини рашистів.
Глава 7: «Гостомельска “Мрія”». Щоденник окупації Гостомеля. Бої за аеропорт. Розстріл біженців. Звірства кадировців.
Глава 8: «Яблонька-Буча». Битва за Бучу. 33 дні в окупації. Бучанська різанина.
Глава 9: «В Ірпені не росте пастернак». Хронологія боїв за місто Ірпінь. Розстріл евакуаційних колон. Подвиг лікарів, волонтерів і бійців Ірпінської тероборони.
Частина II. «Плахта: Південний Схід» – про події на Сході та Півдні України.
Глава 1: «Маріуполь та його Нільсени». Битва за Маріуполь. Щоденник облоги та оборони міста. Бомбардування драмтеатру, пологового будинку і дитячої лікарні.
Глава 2: «У місті студентів та лікарів». Оборона Харкова. Невдалий штурм міста окупантами. Масовані обстріли житлових районів та інфраструктури міста.
Глава 3: «Ізюмский шлях». Хроніка окупації та боїв за місто Ізюм. Обстріли та бомбардування. Евакуація населення. Блокування «зеленого коридору». Життя в окупації. Катівні та масові вбивства українців.
Глава 4: «Чавун з лілійника». Хроніки військових дій у Луганський області: Лисичанськ, Сєверодонецьк, Рубіжне, Кремінна, Попасна.
Глава 5: «Вони пересівали канонаду». Хроніки військових дій у Донецький області.
Глава 6: «Південний Хрест». Хроніки військових дій на півдні в Херсонський, Миколаївський та Запорізький областях.
Глава 7: «В полоні у лукавого». Доля українських військових, що опинилися у російському полоні. Катування. Концтабори. Вбивства та страти. Обмін полоненими.
Глава 8: «Обпалені плахти». Долі українців, які постраждали від російської агресії. Кохання та зрада під час війни. Страхи та психічні травми дорослих та дітей.