Кількість
|
Вартість
|
||
|
Чи може одяг впливати на долю? Чи здатні речі приносити щастя або ж біду? У романі Оксани Драчковської розкриваються ідеї сакралізації матеріального світу і досліджуються важкі для соціуму теми: осуджувані стосунки, ранню вагітність, сексуальне насильство, залежності, психічні розлади...
Книга складається з 11 оповідань, об’єднаних темою одягу. У кожному оповіданні головний герой – це людина, момент в житті якої може характеризуватися червоними колготками чи високими чоботями з чорної замші. В цій історії одяг не просто аксесуар, прикраса чи тканина, якій придали форму футболки чи спідниці... Одяг – це символ спогадів, надій, мрій, а також джерело радості, смутку, любові та ненависті. Розділи роману можна читати як окремий самостійний твір. Водночас вони об’єднані спільними героями та подіями, котрі відбуваються впродовж одного року.
«В романі «Основи гардеробу» мої герої робили все, що їм заманеться. Ну, саме вони і є об’єднувальним чинником всієї книги. Вони переходять з оповідання в оповідання, залишаючи там якийсь слід – малий чи великий. Плюс ідея речей. Кожне оповідання має свій, сказати б, гардеробний тотем. І часом їх можна непогано поєднати, немов речі в реальному гардеробі. Як-от жовту плетену шапку і сині плетені рукавички. І там, і там через ці милі кустарні речі ми зазираємо до світу жінок, які пережили великий материнський біль.
За назвою роману може здатися, що він буде цікавий лише жінкам, які захоплюються модою. Однак це не так. Ця книжка пробуджує у читача багато запитань, і вони зовсім не стосуються одягу, бо ця книга не про це. Тут порушуються багато важливих тем, таких як сім’я, любов, втрата та самоідентифікація, змальовуються герої з непростою долею, які стикаються з різними проблемами».